Wizyta w gabinecie urologa 

Wizyta w gabinecie urologa 

Wszelkie wizyty lekarskie budzą w nas zdenerwowanie, strach i wstyd. Powszechnie wiadomo, że każda kobieta przynajmniej kilka razy w życiu odwiedza ginekologa z różnych powodów, jednak wszystko sprowadza się do kontrolowania swojego układu rozrodczego. Mężczyzna jednak zapomina, że on także powinien mieć na uwadze swoje zdrowie układu płciowego. Urolog warszawa jest własnie specjalista zajmującym się zdrowiem mężczyzn w zakresie układu moczowo-płciowego. Mężczyźni podobnie jak kobiety mogą odczuwać duże zawstydzenie i strach przed taką wizytą, często uważając, że jest im to zbędne, a jest to w wielu przypadkach bardzo mylącym twierdzeniem. 

Jak wygląda wizyta urologiczna ? 

Urolog Warszawa powinien dbać o zdrowie mężczyzny, być dla niego lekarzem pierwszego kontaktu, zważając na jego prawidłowe funkcjonowanie w sferze seksualnej, na prawidłowe oddawanie moczu oraz prowadzenie profilaktyki w zakresie chorób nowotworowych. Jeśli mężczyzna jest zdrowy, nic złego się nie dzieje, w rodzinie nie występowały nowotwory układu moczowo- płciowego oraz nerek, zaleca się aby swoją pierwszą wizytę u urologa odbył po czterdziestym roku życia i kontynuował podobnie jak kobiety raz w roku swoją obecność w gabinecie na rutynowym badaniu. 

Udając się na wizytę do urologa, należy przede wszystkim wykonać badania krwi i moczu oraz ewentualnie przygotować nazwy zażywanych leków. Kolejno dobrze jest zadbać o higienę okolic intymnych. Początkowo urolog Warszawa przeprowadzi z nami wywiad kontrolny, dotyczący dolegliwości jakie nam towarzyszą, o odbyte choroby, o choroby występujące w rodzinie itp. Następnie przechodzi do badania właściwego. W przypadku kobiet, skupia się on na badaniu dotykowym podbrzusza, a także lędźwi kręgosłupa. W przypadku mężczyzn badanie polega na naocznych oględzinach, jeśli mówimy o chorobach wewnętrznych. W przypadku chorób jąder dokonuje on badania dotykowego a czasem nawet ultrasonograficznego. Mierząc się s chorobą prostaty pacjent nierzadko musi liczyć się z badaniem odbytowym, niezbędne jest to do oceny stercza pacjenta.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *